2019-08-15

Wybierz idealną parę szpilek!

Para szpilek powinna znaleźć się w garderobie każdej eleganckiej kobiety. Dobrze dopasowane szpilki nie tylko pasować będą do eleganckich kreacji, ale też pozwolą na optyczne wydłużenie sylwetki. Warto mieć na uwadze, że obuwie na wyższym obcasie przenosi ciężar ciała na przednią część podeszwy stopy. W takiej pozycji nogi znacznie szybciej się męczą. Wybierając szpilki zwracajmy uwagę na tworzywa, rodzaj wkładki, profilowanie obcasa. Od czego zacząć?

Znane marki oferują wysoką jakość

Na polskim rynku znajdziemy wiele znanych i cenionych marek, których produkty kojarzone są przede wszystkim z wysoką jakością. Wykorzystanie naturalnych skór, wysoka dbałość o detale – to elementy, które z pewnością przełożą się na komfort podczas chodzenia. Marki takie jak Ryłko, Maciejka czy Wojas oferują nam obuwie na obcasie wykonane z dużą precyzją, przez co znacznie rzadziej ich użytkowniczki narzekają na uwieranie. W ich przypadku cena idzie w parze z jakością!

Trwałe materiały – postaw na obuwie skórzane

Naturalne skóry są chętnie wykorzystywane w przemyśle obuwniczym. Buty tworzone ze skóry licowej, zamszu czy nubuku oceniane są jako eleganckie, trwałe i wygodne. Kupując parę butów na obcasie ze skóry naturalnej z pewnością możemy mieć gwarancję, że jest to inwestycja na długie lata. Skóry licowe, zamszowe pozwalają na naturalną wentylację stopy, zachowanie wyższej świeżości wewnątrz buta.

Kupując obuwie skórzane musimy pamiętać, że musi być ono odpowiednio pielęgnowane. Dzięki pastom i balsamom utrzymamy szpilki skórzane w nienagannej kondycji przez wiele lat, zapobiegniemy pęknięciom i odbarwieniom.Czy wysokość obcasa ma znaczenie?

Na komfort podczas chodzenia wpływa przede wszystkim budowa, kształt i wysokość obcasa. Przyjęło się, że aby możliwe było płynne chodzenie obcas musi być umieszczony dokładnie na środku pięty. Im grubsza struktura obcasa, tym stabilniejsze podparcie dla naszej stopy. Producenci przekonują, że optymalna wysokość obcasa wynosi od 6 do 9 cm. Wyższe obcasy będą wymuszać nienaturalną pozycję stopy, większe obciążenie.

Jak sprawić, aby buty na obcasie były wygodniejsze?

Nawet najwygodniejsze buty po wielu godzinach chodzenia mogą okazać się kłopotem. By zmniejszyć dolegliwości bólowe wynikające z noszenia niewygodnych czy uwierających butów na obcasie warto wykorzystać półwkładki żelowe, które umieszcza się pod śródstopiem. Półwkładki sprawdzają się również w czasie upalnych dni, kiedy stopa wewnątrz buta może zacząć się przesuwać i puchnąć.
pixel