2019-06-21

Pakujemy wakacyjną walizkę

Góry, morze, festiwale – to tylko niektóre z opcji, które czekają na nas latem. Jak spakować walizkę, aby podczas wyjazdu mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujemy?

Wakacje to idealny czas na urlop i odpoczynek z dala od codziennych trosk. Wysokie temperatury i piękna pogoda sprzyjają górskim wędrówkom, zwiedzaniu zabytkowych miast Europy czy też wylegiwaniu się na plaży. Bez względu na to, jaki kierunek wybierzemy, powinniśmy gruntownie przemyśleć co spakujemy do walizki.

Spacerem po nadmorskich deptakach…

Zwiedzanie zabytkowych miast to jedna z najczęściej wybieranych wakacyjnych atrakcji. Aby móc spacerować wygodnie przez kilka godzin konieczne weźmy do walizki wygodne tenisówki lub sprawdzone sandały. Istotne jest, aby podeszwa wybranego obuwia nie była zbyt miękka – w innym przypadku podczas długich spacerów szybko odczujemy dyskomfort i ból. W czasie dłuższych przechadzek warto mieć również modny w tym sezonie plecak-worek, w którym bez trudu zmieścimy butelkę z wodą, aparat fotograficzny, przekąski.

Czas letnich festiwali

W okresie letnim w całej Europie odbywa się wiele interesujących festiwali na świeżym powietrzu, na które zapraszane są gwiazdy światowego formatu. Takie imprezy trwają zazwyczaj kilka dni, podczas których pogoda może zmieniać się diametralnie. W wyjazdowym plecaku, poza biletami na koncert, warto mieć wygodne klapki, trampki, a nawet… kalosze! Te ostatnie to hit podczas imprez muzycznych na świeżym powietrzu. Podczas niepogody kalosze pozwolą nam dalej uczestniczyć w wyczekanym wydarzeniu, a dodatkowo będą świetnie prezentować się z letnimi sukienkami! Strój uzupełni wygodna nerka lub saszetka zawieszona na biodrach – idealna do schowania dokumentów, telefonu komórkowego czy niewielkiej butelki wody.Wczasy w plenerze

Wypad pod namiot czy górskie wędrówki to świetny pomysł na zregenerowanie umysłu. Bliskość natury sprawia, że odpoczywamy znacznie lepiej. Przygotowując plecak do dłuższego pobytu na łonie natury nie możemy zapomnieć przede wszystkim o wygodnych butach, które pozwolą nam na wędrowanie po lasach czy łąkach. Najlepszym wyborem okażą się niskie buty podejściowe czy też odpowiednio amortyzowane adidasy. Dla komfortu i wygody warto spakować szorty i bawełniane koszulki – przewiewne tkaniny pozwolą skutecznie odprowadzać wilgoć. Podczas wędrówek po lasach warto również zaopatrzyć się w kosmetyki takie jak krem z wysokim filtrem oraz środek przeciwko komarom i kleszczom.
pixel