Obuwie domowe – co wybrać?

2020-02-06
Obuwie domowe – co wybrać?
Przechadzanie się po chłodnych kafelkach to nic przyjemnego. Domowe obuwie rozwiąże problem wiecznie zmarzniętych stóp w domu! Obuwie domowe do niedawna kojarzyło nam się z klasycznymi pantoflami, które pozwalało nam izolować stopy od chłodnej podłogi. Dzisiaj wybór domowych butów jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Czy materiały mają znaczenie?

Zdecydowanie tak. Istotne jest, aby tworzywa z których wykonana jest cholewka obuwia domowego pozwalała na swobodną cyrkulacje powietrza – skorzysta na tym skóra naszych stóp. Zagadnienie to jest szczególnie ważne latem, kiedy podwyższona temperatura może spowodować odparzenia.

Nie bez znaczenia jest podeszwa – powinna być ona wykonana z materiały odpornego na ścieranie, o antypoślizgowej strukturze. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych – takie obuwie domowe znacząco zwiększy poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się po gładkich panelach czy kaflach.

Modne klapki z korka

W ostatnich latach klapki inblu zdobyły olbrzymią rzeszę miłośników. Na pierwszy rzut oka nie zaskakują one niczym, ale sami użytkownicy twierdzą, że wystarcz założyć je raz, aby rozstawać się z nimi niechętnie. Cechą charakterystyczną tego rodzaju butów jest korkowa podeszwa o profilowanym wnętrzu. Obuwie takie jest więc nie tylko bardzo wygodne, ale i niezwykle lekkie, co sprawia, że nie obciąża ono stopy. Cholewka takich klapek tworzona jest zazwyczaj z naturalnej skóry, przez co naskórek na stopie nie odparza się i nie jest narażony na obtarcia.

Klasyczne gumowe klapki basenowe

Klasyczne klapki i japonki basenowe to także dobre rozwiązanie na obuwie domowe – szczególnie w okresie cieplejszych miesięcy. Zaletą klapek basenowych jest przede wszystkim ich budowa i materiały: wykorzystana guma doskonale trzyma stopę i nie pozwala na niekontrolowany poślizg w domowych warunkach. Istotnym elementem jest również to, że guma może być w prosty i szybki sposób czyszczona: wystarczy woda i mydło!

Eleganckie obuwie domowe wsuwane

Nie przepadasz za klasycznymi klapkami czy pantoflami bez pięty? Dobrym rozwiązaniem będą eleganckie buty wsuwane, które projektowane są w taki sposób, aby zapewniać odpowiednie podparcie dla całej stopy, gwarantować jej komfort termiczny. Zazwyczaj obuwie domowe wsuwane dedykowane jest na chłodniejsze miesiące, a wnętrze takich butów wyściełane jest naturalną wełną owczą. To idealna propozycja dla osób z problemami z krążeniem – buty skutecznie zabezpieczą stopy przed chłodem i pozwolą na zachowanie komfortu.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel