Kupuj buty z głową!

2020-03-06
Kupuj buty z głową!
Wiosna to idealna pora na to, aby zaopatrzyć się w nową parę butów. Na co zwracać uwagę w czasie zakupów? Jakich błędów nie popełniać podczas kupna wiosennego obuwia?

Kupno nowych butów to świetny pomysł na odświeżenie naszej szafy i zadanie szyku w szkole czy w pracy. Szukając idealnych butów na wiosnę warto jednak odpowiednio się przygotować, aby finalnie nie wrócić do domu z parą butów, która okaże się niewygodna czy też niskiej jakości. Na co zwracać uwagę podczas kupna wymarzonych butów wiosennych?

Nie zawsze ten sam numer buta! 

Pierwszym krokiem do kupna idealnej pary buta jest wiedza, że producenci mogą oferować nam buty różniące się rozmiarem wkładki w ramach jednego rozmiaru. Jeśli więc długi czas kupowaliśmy buty w danym rozmiarze może się okazać, że jest on za mały czy za duży u innego producenta. Jeśli więc znaleźliśmy idealne buty pamiętajmy o tym, aby sprawdzić inne rozmiary, jeśli ten noszony do tej pory nie jest dobry.

Istotnym zagadnieniem jest także tęgość buta. Chcąc zapewnić sobie wygodę warto krytycznie spojrzeć na wykorzystywane do tej pory obuwie. W wielu przypadkach może się okazać, że obuwie to obcierało czy uciskało nasze stopy. Wybór obuwia o podwyższonej tęgości sprawi, że but będzie znacznie wygodniejszy!

Materiały wierzchnie – co wybierać?

Materiały wierzchnie tworzące cholewkę są jednymi z najważniejszych. Szukając butów zwracajmy uwagę na ten element! Obuwie ze skóry takie jak np. czółenka skórzane dostępne w naszym sklepie prezentuje się wyjątkowo dobrze, nadaje się na oficjalne spotkania. Warto dodać, że obuwie skórzane będzie od nas wymagało nieco czasu podczas pielęgnacji cholewki. W przypadku obuwie z cholewką z materiałów syntetycznych czy bawełnianych ich zaletą jest lekkość i łatwość w czyszczeniu. Decydując się na lekkie obuwie o bawełnianym wierzchu możemy być też pewni, że tkanina świetnie będzie przepuszczać powietrze – szczególnie polecamy baleriny maciejka, które idealne sprawią się w ciepłe dni.

Trwała podeszwa, zapewniająca odpowiedni komfort

Gruba podeszwa wykonana z odpowiedniego materiału ma wpływ nie tylko na nasz komfort, ale również na nasze bezpieczeństwo. Poprzez zastosowanie odpowiednich tworzyw możliwe jest stworzenie podeszwy o niskim stopniu ścieralności. Podeszwa oraz bieżnik pozwolą też na zachowanie bezpieczeństwa podczas chodzenia po śliskich powierzchniach czy nierównym terenie.

Wewnętrzna wkładka narażona na uszkodzenia

Czy wewnętrzna wkładka ma wpływ na nasz komfort? Zdecydowanie tak! W przypadku wkładek z naturalnej skóry nie tylko zapewniają one odpowiednie podparcie, ale i wentylację stopy. Chcąc zapewnić sobie wygodę podczas chodzenia warto pamiętać o możliwości dokupienia wkładek dopasowanych do naszych potrzeb.      
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel