2019-11-14

Jesienna moda – kalosze!

Deszczowa pogoda w czasie jesieni nie powinna odstraszać nas od wychodzenia z domu i zażywania spacerów. Kalosze są wręcz idealnym obuwiem, które pozwoli nam do woli spacerować wśród mokrych liści.

Kalosze do niedawna kojarzone były jedynie jako buty dla dzieci lub też obuwie przeznaczone do poruszania się po ogrodzie. Dzisiaj projektanci obuwia udowadniają, że kalosze to funkcjonalny but, który sprawdzi się także w mieście. Poprzez dobranie odpowiedniej pary kaloszy oraz zestawienie ich z ciekawą stylizacją uzyskamy nietuzinkowy wygląd, który z pewnością wyróżni nas w tłumie!

Jak wybierać kalosze?
Kalosze są obuwiem tworzonym z materiałów syntetycznych zabezpieczonych przed wilgocią, wnikanie kurzu. Jednolita struktura sprawia, że doskonale chronią one przed wodą czy błotem. Kalosze są najczęściej odlewane, przez co stanowią jeden element w kształcie buta – to gwarancja, że do buta nie dostanie się woda. Poprzez dodanie do materiału do odlewu substancji barwiących możliwe jest osiągnięcie wielu ciekawych kolorów. Tak właśnie powstają najmodniejsze pary kaloszy!
Do niedawna kalosze, ze względu na rodzaj wykorzystywanego tworzywa, nie zapewniały odpowiedniej izolacji cieplnej. Wielu producentów postanowiło jednak podnieść jakość swoich produktów, oferując modele wyłożone od wewnątrz kocem obuwniczym. Takie rozwiązanie pozwoliło na zachowanie większego komfortu cieplnego, ale i na zminimalizowanie ryzyka obtarć na stopie. Dodatkowo kalosze dostępne są na dość grubych podeszwach, również odlanych. Podeszwy posiadają głęboki bieżnik, który pozwala pewniej poruszać się po mokrej powierzchni.

Wkładka wewnątrz kalosza
Aby zwiększyć komfort termiczny podczas chodzenia w kaloszach w czasie chłodniejszych dni warto zaopatrzyć się w ocieplające wkładki obuwnicze. Wśród wielu rekomendowanych modeli warto wymienić wkładki z wełną owczą, wkładki uzupełnione o naturalną skórę. Dzięki wkładce zminimalizujemy odczucie chłodu, ale także poprawimy komfort stóp podczas chodzenia.

Jaki model wybrać?
W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kaloszy, odpowiednich do codziennego użytku. Nowoczesne kalosze oferowane przez markę Big Star łączą w sobie ciekawą kolorystykę, oryginalne wzornictwo oraz wykorzystanie wysokiej klasy materiałów. Kalosze będą świetnie prezentować się ze spodniami, jak i ze spódnicami czy sukienkami. Z parasolem i kaloszami żaden deszcz nie będzie nam straszny! W naszym sklepie posiadamy także kalosze dziecięce. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą produktową!
Polecane
Kalosze Big Star AA274982 Szare

Kalosze Big Star AA274982 Szare

79,00 zł139,00 zł790 pkt.
Kalosze Big Star AA274958 Czarne

Kalosze Big Star AA274958 Czarne

79,00 zł139,00 zł790 pkt.
Kalosze Big Star AA274983 Czerwone

Kalosze Big Star AA274983 Czerwone

79,00 zł149,00 zł790 pkt.
pixel