Jak tanecznym krokiem przejść przez karnawał?

2019-12-31
Jak tanecznym krokiem przejść przez karnawał?
Karnawał przed nami – to czas, w którym chcemy się bawić. Jak sprawić, aby każdy bal przetańczyć do białego rana?

Imprezy karnawałowe mogą mieć różny charakter: od uroczystych bankietów w salach balowych, przez imprezy taneczne w konkretnym klimacie, aż po domówki, podczas których chętnie spotykamy się w gronie znajomych. Bez względu na rodzaj imprezy powinniśmy zadbać o odpowiednie buty i nasz komfort, aby rano nie odczuwać bólu stóp.

Wybieramy obuwie na imprezę karnawałową

Zdecydowana większość z nas pragnie zadać szyku na imprezie karnawałowej – wybieramy więc eleganckie szpilki na wysokich obcasach. Takie buty bardzo szybko sprawiają, że stopa jest zmęczona, obolała, możliwe jest pojawienie się skurczów czy pęcherzy. Na szczęście są sposoby na to, aby but stał się wygodniejszy! Podstawową zasadą wyboru butów na karnawałowe wyjście jest zrezygnowanie z nowych par. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybranie obuwia już noszonego, które jest idealnie dopasowane do naszych stóp. Wybór nowych butów może skończyć się otarciami, bólem i… szybkim ich zdjęciem z nóg!

Zapiętki i wkładki żelowe

Chcąc jak najdłużej pozostać na karnawałowej imprezie warto zaopatrzyć się w żelowe pół wkładki – to świetny produkt, sprawdzający się szczególnie w przypadku obuwia na obcasie. Wkładka umieszczana jest wewnątrz buta blisko palców. Jej struktura znacząco minimalizuje nacisk na przednią stronę stopy, przez co jest ona mniej obciążona. Dzięki żelowym pół wkładkom możliwe jest także zmniejszenie ryzyka poślizgu stopy wewnątrz buta.

Zapiętki to rodzaj ochraniacza dla naszej skóry: specjalnie przygotowany kawałek materiału mocuje się części piętowej obuwia, przez co chroniona jest skóra stopy, szczególnie kiedy buty jest nierozchodzony. Dobrym zakupem okażą się także podpiętki, które pozwolą zminimalizować dolegliwości bólowe ze strony ostrogi piętowej. Podpiętki sprawią też, że but będzie lepiej dopasowany do stopy. Sprawdź idealnie dopasowane botki damskie oraz czółenka skórzane, które świetnie sprawdzą się na każdego rodzaju imprezie.

Jak zadbać o stopy po nocy pełnej tańców?

Po balu karnawałowym koniecznie zadbajmy o nasze stopy – dobrym pomysłem będzie kąpiel w wodzie z solami kąpielowymi lub aromatycznymi olejkami. Dzięki kosmetykom uda nam się zmiękczyć naskórek i przygotować stopy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto wykorzystać kremy i balsamy: zamiast wklepywać je w skórę stóp wykonajmy delikatny masaż, dzięki czemu spięte mięśnie będą mogły się rozluźnić, a my sami odczujemy sporą ulgę.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
Polecane
pixel