2019-04-27

Jak dbać o torebkę ze skóry?

Torebka ze skóry naturalnej jest klasycznym dodatkiem, który nigdy nie wychodzi z mody. Niemal każda elegantka ma w swojej kolekcji chociaż jedną, czarną czy brązową skórzaną torebkę, która towarzyszy jej podczas wielkich wyjść. Wysokiej jakości galanteria ze skóry naturalnej może zachować nienaganną kondycję i wiernie służyć przez długie lata intensywnego użytkowania. Aby skóra zatrzymała nieskazitelną formę, należy odpowiednio o nią zadbać. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady!

Przechowywanie

Nawet najwyższej jakości skórzana torebka z czasem straci swoją sztywność i kształt, jeśli nie będzie odpowiednio przechowywana. Warto wydzielić w szafie albo na regale półki o odpowiedniej wysokości, na których będziesz ustawiać starannie zaimpregnowane kuferki, shopperki i listonoszki. Ważne jest, aby galanteria nie miała bezpośredniego kontaktu z mocno barwionymi tkaninami. Naturalna skóra pochłania kolory, co może negatywnie odbić się na estetyce ulubionych torebek. Praktycznym dodatkiem, który pomoże Ci zaprowadzić idealny ład wśród bogatej kolekcji będzie specjalny wieszak/organizer.

Ważne jest, aby skórzana torebka czy buty nie były narażone na długotrwały kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV czy wodę może sprawić, że na skórzanej powierzchni pojawią się mikrouszkodzenia i zmiany w pigmentacji (z tego powodu nie zaleca się kupna produktów, które wyeksponowane były na witrynie sklepowej).


Czyszczenie i impregnacja

Na Twojej torebce pojawiło się nieestetyczne zabrudzenie? Nie czekaj – usuń go od razu! Ważnym etapem pielęgnacji skórzanych wyrobów jest ich regularne czyszczenie. Na rynku dostępnych jest wiele środków, które pomogą Ci bezpiecznie wywabić różnego rodzaju plamy. Alternatywą dla preparatów czyszczących dedykowanych skórze naturalnej są domowe specyfiki – roztwór wody z octem, mydło oliwkowe albo odrobina soku z cebuli.

Sucha skóra z czasem może zacząć pękać, rysować się i niszczeć. Aby tego uniknąć, producenci galanterii skórzanej zalecają regularne natłuszczanie swoich wyrobów. Do nawilżenia torebki możesz użyć oleju lnianego, rycynowego lub wosku pszczelego. Prosty zabieg sprawi, że skóra będzie nienagannie się prezentować, nie będzie absorbować zanieczyszczeń i kruszyć się. Pierwszy zabieg powinieneś wykonać zaraz po zakupie torebki, a kolejny – po upływie 3 miesięcy.
Polecane
pixel