2019-09-27

Idealne buty przejściowe na jesień

Obuwie przejściowe wydaje się być idealne na kapryśną, jesienną pogodę. Olbrzymi wybór butów przejściowych sprawia, że często stajemy przed dylematem: co wybrać?

Buty przejściowe, idealne na jesień, to niezbędnik, który pozwoli nam cieszyć się urokami tej kolorowej pory roku. Na sklepowych półkach znajdziemy setki interesujących modeli: warto przyjrzeć się im z bliska i wybrać parę, która faktycznie spełni nasze oczekiwania. Jakie powinny być idealne buty przejściowe?

Materiał odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne
Jesień zachwyca nas kolorami i zaskakuje pogodą: deszcz przeplata się ze słonecznymi dniami, problemem może być również wysoka wilgoć. W takich warunkach konieczne jest znalezienie materiały odpornego na zmienne warunki atmosferyczne, ale i przewiewnego. Wśród rekomendowanych tworzyw bezsprzecznie króluje naturalna skóra.

Zamsz, nubuk i skóra licowa doskonale nadają się do tworzenia obuwia jesiennego przejściowego. Są wysoce odporne na uszkodzenia, zapewniają komfort termiczny, ale umożliwiają również swobodną cyrkulację powietrza, co oznacza, że stopa jest stale wentylowana. Wiele osób odstrasza cena butów skórzanych – prawdą jest, że nie należą one do tanich. Warto mieć jednak na uwadze, że odpowiednio pielęgnowane będą służyć nam przez wiele lat.

Czy istnieje alternatywa dla skór naturalnych? Oczywiście! Z powodzeniem możemy kupić buty przejściowe z tkanin syntetycznych czy skór ekologicznych. Współcześnie producenci proponują nam materiały, które doskonale izolują ciepło i są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne.


Czy warto wybierać obuwie ocieplane?
W przypadku obuwia jesiennego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Szukając butów warto zadać sobie pytanie w jakich warunkach korzystać będziemy z butów: jeśli do pracy dojeżdżamy własnym samochodem może się okazać, że obuwie ocieplane nie jest wskazane. Kiedy do pracy czy szkoły chodzimy piechotą czy dojeżdżamy komunikacją publiczną warto zastanowić się nad obuwiem ocieplanym, by zwiększyć komfort termiczny stóp podczas chłodniejszych poranków czy wieczorów. W przypadku obuwia jesiennego ocieplenie wykonywane jest najczęściej z koca obuwniczego: materiał ten dobrze izoluje od chłodu i zimnych powiewów wiatru.

Wkładki obuwnicze: prosty sposób na ocieplenie obuwia
Wybierając buty nieocieplane samodzielnie możemy nieco podnieść komfort termiczny stóp i zadbać o lepszą izolację. Pomogą nam w tym wkładki obuwnicze, dostępne w naszym sklepie. Wśród dostępnych modeli warto wymienić wkładki Bama Wool z owczą wełną, wkładki polarowe Bama Tri Therm czy wkładki Kaps z filcem.
Polecane
pixel